Wakacyjna praca za granicą – jakie kierunki możemy wybrać

Na wakacyjny wyjazd do pracy najczęściej decydują się osoby młode – głównie studenci i uczniowie, którzy chcą wykorzystać wolny czas na zarabianie pieniędzy i zdobywanie doświadczenia. Stawki proponowane za granicą znacznie przewyższają te oferowane w Polsce, dlatego krótkoterminowe wyjazdy cieszą się tak dużą popularnością. W których krajach można liczyć na najkorzystniejsze warunki? Sprawdź najchętniej wybierane kierunki wyjazdów.

Holandia

Holendrzy zatrudniają pracowników wakacyjnych głównie w branży ogrodniczej, przy sortowaniu i sadzeniu cebulek tulipanów oraz przy plewieniu i ścinaniu tych kwiatów. Poszukiwane są też osoby do zbierania owoców i warzyw – przyjmowane są najczęściej stawki na akord, uzależniające płacę od osiąganych wyników. Holenderscy pracodawcy oferują też pracę dla kierowców, operatorów maszyn oraz przy pakowaniu produktów. Szerokie perspektywy zatrudnienia daje także branża logistyczna. Dostępne zarobki zależą od stanowiska i umiejętności. Język niderlandzki nie jest wymagany, zwykle wystarczy podstawowy angielski.

Niemcy

Nasi zachodni sąsiedzi chętnie zatrudniają pracowników sezonowych do zbiorów owoców i warzyw, oferując stawki od 9 do 12 euro na godzinę lub proponując pracę na akord. Nie wymagają zwykle znajomości języka ani żadnego doświadczenia. Wyjątkowo chłonną branżą jest również opieka nad starszymi. Można wyjechać za granicę na kilka tygodni albo na całe wakacje – wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Na zarabianie albo dorabianie sobie w ten sposób najczęściej decydują się panie. Jeżeli interesuje Cię praca opiekunki w Niemczech, dostępne oferty sprawdzisz na stronie https://laxocare.pl/oferty. Można liczyć na wysokie zarobki i korzystne warunki, takie jak zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, dojazd i ubezpieczenie. Jeśli szukasz legalnej pracy za granicą na wakacje, opieka nad starszymi w Niemczech okaże się dobrym wyborem, szczególnie gdy jesteś osobą cierpliwą, pomocną i życzliwą.

Szwecja i Norwegia

W krajach skandynawskich praca sezonowa polega zwykle na sadzeniu drzewek albo na zbieraniu owoców leśnych, truskawek lub warzyw. Przyjmowane są korzystne stawki godzinowe – najczęściej od 9 do 12 euro. Można też pracować na akord. Wysokie zarobki mają jednak swoją cenę – pobyt w Norwegii i Szwecji jest dość kosztowny, jeśli chodzi o wyżywienie, zakwaterowanie i transport. W krajach skandynawskich nie trzeba posługiwać się lokalnymi językami – wystarczy znajomość angielskiego lub niemieckiego, w niektórych przypadkach jedynie podstawowa, choć najczęściej nie ma w tej kwestii stawianych wymogów.

Praca wakacyjna za granicą to świetny sposób na produktywne wykorzystanie letnich miesięcy. Można nie tylko sporo zarobić, ale też nauczyć się języka obcego w praktyce i zwiedzić ciekawe miejsca. Najwięcej ofert dotyczy takich zajęć jak opieka nad osobami starszymi w Niemczech, sortowanie i sadzenie cebulek tulipanów w Holandii albo zbieranie owoców leśnych w krajach skandynawskich. Jeżeli szukasz wakacyjnej pracy za granicą, nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w tych obszarach. Niemcy, Holandia, Szwecja i Norwegia mają obecnie najchłonniejsze rynki, jeśli chodzi o pracowników tymczasowych lub na krótkoterminowych zleceniach. Kraje te oferują też najlepsze warunki życia i najwyższe zarobki, dlatego warto wybrać wspomniane kierunku, gdy szukamy dobrze płatnych zajęć na wakacje.