Najlepsze ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków są normą. Niekiedy są częścią standardowego ubezpieczenia, innym razem możemy wykupić je samodzielnie. Bardzo często zdarza się to na przykład na uczelniach i w szkołach. Na początku roku uczniowie i studenci za niewielką opłatą mogą wykupić ubezpieczenie NNW. Niestety zazwyczaj nie jest ono najbardziej korzystne i w razie wypadku, poszkodowana osoba nie może liczyć na wysokie odszkodowanie.

Według definicji

Ciężko jednoznacznie zdefiniować nieszczęśliwy wypadek. Przyjmuje się, że jest to każde zdarzenie, które powoduje uszkodzenia ciała osoby ubezpieczonej albo doprowadza do jego śmierci. Zazwyczaj w umowie z ubezpieczycielem zawarte są wszystkie informacje dotyczące sytuacji, za które pieniądze mogą zostać wypłacone. Oczywiście kwoty różnią się w zależności od tego jak poważny był uraz. Zazwyczaj w większości firm zakres ochrony jest bardzo podobny, różnią się kwoty odszkodowań i zależą one oczywiście od wysokości składek. Niewielka kwota płacona raz w roku zazwyczaj nie gwarantuje nam odpowiednio wysokiego odszkodowania. Warto także sprawdzić, czy nasza polisa obejmuje pełną dobę. Wydawać się to może dziwne, jednak w wielu przypadkach jesteśmy zabezpieczeni jedynie wtedy, gdy przebywamy w pracy bądź do niej idziemy i z niej wracamy. Wypadek w domu, czy na wakacjach nie będzie już brany pod uwagę.

Dodatkowe zalety

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków nie jest łatwym zadaniem. Przed podpisaniem dokumentów warto przeanalizować oferty kilku firm. Niektóre z nich w ramach ubezpieczenia oferują dodatkowe świadczenia. Do tej grupy możemy zaliczyć między innymi opiekę medyczną czy pomoc przy rehabilitacji. Wszystkie te kwestie będą miały dla nas duże znaczenie, jeśli na przykład ulegniemy wypadkowi komunikacyjnemu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe gwarantują nawet pomoc psychologiczną.

Regularne oszczędzanie to jedna z form tego, by w razie wypadku mieć dodatkowe fundusze. Mimo wszystko jednak warto zastanowić się także nad ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków. Może się okazać, że będą one naprawdę dużym wsparciem w kryzysowych sytuacjach.