Najchętniej wybierane kierunki studiów

Co brać pod uwagę przy wyborze kierunku studiów? Podjęcie decyzji wcale nie jest takie proste, bowiem od niej zależy dalsze funkcjonowanie na rynku pracy każdego Polaka. Okazuje się, że studia mają wiązać się z pasją, ale dawać też szansę na znalezienie po zakończonej już edukacji dobrej pracy, która będzie satysfakcjonować i umożliwiać generowanie wystarczających dochodów. Przedstawiamy najbardziej oblegane kierunki, które dzisiaj cieszą się największą popularnością. To te, które uznawane są za najbardziej przyszłościowe, dzięki którym ich absolwenci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem intratnej posady.

Sprawdź: https://www.roomrent.pl/rooms – rent a room in Gdańsk. Tylko sprawdzone i atrakcyjne oferty wynajmu pokoi w Gdańsku

Warto uwzględnić, że kierunki cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, ale również biorąc pod uwagę europejskie trendy rynkowe. To zresztą dlatego pokoje dla studentów w Warszawie czy pokój dla studenta w Gdańsku cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem przyjezdnych obcokrajowców, którzy u nas chcą podjąć naukę na uczelni wyższej.

Najpopularniejsze kierunki studiów

Co ciekawe, zarówno Polacy, jak i studenci, którzy wynajmują pokój dla erasmusa w Warszawie, zgodnie z programem międzynarodowej wymiany studentów, wybierają najczęściej informatykę jako główny kierunek studiów. Dzisiaj to właśnie świat wirtualny daje największe szanse na rozwój, ale też najwyższe zarobki. Specjalizacje mogą być dowolne, uznaniem cieszy się między innymi zawód programisty.

Kolejne miejsce zajmuje zarządzanie i marketing. to kierunek humanistyczny, ale nie brakuje na nim także ekonomii. Dokładnie takim samym zainteresowaniem cieszą się studia pedagogiczne, chociaż w naszym kraju od wielu lat zauważa się kryzys nauczycieli, chociażby w związku z niskim wynagrodzeniem, jakie otrzymują.

Na kolejnych pozycjach miejsce zajmuje kolejno ekonomia, prawo, potem finanse. Sporym zaskoczeniem jest robotyka, która według statystyk cieszy się nawet większym zainteresowaniem aniżeli budownictwo.

Pamiętajmy jednak, że wybór kierunku studiów musi być indywidualny i tylko racjonalny. Przyszły student nie powinien brać pod uwagę jedynie aktualnych trendów czy możliwych zarobków. By być najlepszym specjalistą w danej dziedzinie, praca musi wiązać się z powołaniem, pasją, satysfakcją. W innym przypadku kariera zawodowa skończy się jedynie szybkim wypaleniem i koniecznością przekwalifikowania się.