Ile się zarabia w Urzędzie Pracy?

Etat w państwowym urzędzie niezmiennie od lat jest tym, na co na rynku pracy jest bardzo duży popyt. Nie dzieje się tak bez powodu – taka posada kojarzy się ze stabilnym zatrudnieniem i atrakcyjnym wynagrodzeniem. Czy warto zatem starać się o zatrudnienie w Urzędzie Pracy?

To, ile zarabia się w urzędach pracy, jest uzależnione od kilku czynników. Trzeba pamiętać o tym, że wynagrodzenia urzędników państwowych – a do takich należą osoby zatrudnione w rzędach pracy – są regulowane odpowiednimi przepisami. O ich wysokości decydują takie przesłanki jak zajmowane stanowisko czy region zatrudnienia. Na pensję składają się natomiast: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy, premie oraz tzw. trzynastka.

Ile się zarabia w Urzędzie Pracy – przykładowe stawki

Uzyskanie informacji dotyczących tego, ile zarabia urzędnik w Urzędzie Pracy, nie jest prostą sprawą, ponieważ sami zainteresowani nie są skorzy do podawania do publicznej wiadomości takich danych. Nie jest to oczywiście równoznaczne z brakiem przykładów:

– doradca zawodowy w UP zarabia średnio 2900-3000 zł brutto, doświadczeni specjaliści otrzymują ok. 3930 zł brutto,

– referent w UP dostaje przeciętnie ok. 2553 zł brutto, przy czym pracownicy z odpowiednio długim stażem i doświadczeniem mogą liczyć na ok. 3161 zł brutto,

– dyrektor w UP zarabia co najmniej 8000 zł brutto miesięcznie.